TED Konya Koleji, gerek sahip olduğu öğrenci ve kullanım kapasitesi gerekse içerdiği tesisler yönünden örnek gösterilecek nitelik ve ölçekte bir eğitim kurumudur. Bu kurum formel eğitimin verildiği bölümlerin yanı sıra; sosyal – kültürel – sportif etkinliklere de en geniş imkanları sağlayan çağdaş bir eğitim – kültür ortamı olarak 18 yıldır hizmet vermektedir.

 

2001 – 2002 öğretim yılında fiilen eğitim – öğretim faaliyetlerine İlköğretim okuluyla başlayan TED Konya Koleji, 2004/2005 öğretim yılında da Yabancı Dille Eğitim Yapan Özel Anadolu Lisesini öğretime açmıştır. Aynı kampüs içinde 8 yıl eğitim öğretim faaliyetlerini sürdürmüştür.

 

2009 – 2010 eğitim – öğretim yılının ikinci yarısında 08.02.2010 tarihinde Sille Yolu üzerindeki yeni kampüsünde faaliyetlerini devam ettiren TED Konya Koleji; Anaokulu, İlkokul, Ortaokul, Lise Binalarında, Teknolojik ve Modern donanımlara sahip 24 kişilik Sınıflar, Yemekhane, Spor Salonu ile Bale ve Cimnastik Salonu, Açık Voleybol ve Basketbol Sahaları, Resim ve Müzik Atölyeleri, Bilişim Teknolojisi Laboratuvarı, 3D Teknoloji Sınıfı, Etüt Salonları, Toplantı Odaları, Kütüphane ve Konferans Salonu, TED Store, Revir ve Anaokulu Çocuk Parkı ile 14.500 m2 alan üzerine kurulmuştur.